GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 8735322
*
nr 873 5322
Kanna
Keramik, modell 2012, höjd: 25
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 18:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 10:01:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
5020 Gräddkanna
silver, Empire, Fryberg, invändigt förgylld. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55
-
5139 Kanna
+ glas, 6 + 1 delar, konstglas. Höjd: 11-29 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:37
-
4348 Kanna
Asien, sten. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5036 Kanna
silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm, vikt: 480 gr b..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:54
*
Kanna
nr 873 5322
Kanna
Keramik, modell 2012, höjd: 25
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 10:01:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
5020 Gräddkanna
silver, Empire, Fryberg, invändigt förgylld. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55 -
5139 Kanna
+ glas, 6 + 1 delar, konstglas. Höjd: 11-29 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:37 -
4348 Kanna
Asien, sten. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5036 Kanna
silver, Danmark, 1897. Höjd: 26 cm, vikt: 480 gr b..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:54